F #thetravellingbookworm i księgarnie niezwykłe. Libreria Acqua Alta | Wenecja, Włochy - Fuzja Smaków

#thetravellingbookworm i księgarnie niezwykłe. Libreria Acqua Alta | Wenecja, Włochy

   


Gdzieś ostatnio przeczytałam o takim pomyśle na escape room: dostajesz godzinę na wydostanie się z księgarni z doskonale oznaczonym wyjściem. Powodzenia.
I powiem Wam szczerze: to byłam ja w księgarni Acqua Alta. W dodatku przytrafiło mi się to dwukrotnie :D.  


Nie tak łatwo tę księgarnię znaleźć (co najmniej jakby namierzenie czegokolwiek w labiryncie weneckich uliczek było proste), ale wystarczy trochę wytrwałości - a poszukujących Acqua Alta nagradza naprawdę imponującymi widokami.
Książki są tu wszędzie - na zewnątrz i wewnątrz. To jedyne znane mi miejsce, gdzie można wyjść po schodach zrobionych z książek i zajrzeć, co kryje się za wysokim murem; jedyne, w którym książki zamiast leżeć grzecznie na regałach, piętrzą się w gondoli, wannie, taczce i beczce. 
W wysokim sezonie raczej trudno tu o chwilę spokoju, żeby móc podziwiać wystrój i książki; księgarnia jest bardzo insta-friendly, do czego znacząco przyczyniają się też koty właściciela, więc w środku bywa tłoczno.   

Szukanie tutaj konkretnej książki przypomina próbę odnalezienia konkretnego adresu w gąszczu weneckich zaułków - ryzyko powodzenia jest co prawda znikome, ale jednak jest ;) Jeśli chcecie wysłać z Wenecji pocztówkę, warto przyjść po nią właśnie tutaj. Acqua Alta ma piękne kartki, podobnie zresztą jak zakładki i piękne, nietuzinkowe kalendarze dla moli książkowych.

W księgarni jest dość tłoczno bez względu na porę dnia, więc trzeba się liczyć z tym, że nie będzie to najspokojniejsze miejsce odwiedzone w Wenecji. Ale nawet jeśli trzeba odstać swoje w kolejce do pamiątkowego zdjęcia na książkowych schodach, nie żałuję niczego :D  

Bohaterowie (wcale nie) drugiego planu - koty właściciela turystów mają za nic, układają się do snu wszędzie tam, gdzie tylko mają na to ochotę, nieważne, czy jest to kontuar przy kasie fiskalnej, czy pudełko z pocztówkami. Libreria Acqua Alta
Calle Longa Santa Maria Formosa, 5176b
30122 Wenecja, WłochyCONVERSATION

0 comments:

Prześlij komentarz